Menü

Így kezelheted a kipirosodást hatékonyan – és egyben természetesen

 Így kezelheted a kipirosodást hatékonyan – és egyben természetesen

A bőr kipirosodása viszonylag sokszor fordul elő kisbabák esetében, ugyanis ebben a korban a gyermek bőre még kifejezetten érzékeny, így könnyen irritáció léphet fel. 

 

 

 

Ez egy anyának elsőre ijesztő lehet, de ne ess kétségbe: az esetek többségében ártatlan irritációról van szó. Ez a jelenség pedig könnyedén gyógyítható, ha megfelelően kezeljük a kialakult állapotot. 

 

Mi okozza a kipirosodást? 

 

 

A kipirosodást a pelenkába ürített vizelet és széklet okozza. Ennek az az oka, hogy olyan baktériumokat tartalmaznak, amelyek könnyen kicsíphetik a baba érzékeny bőrét. Továbbá a kipirosodás valószínűségét fokozhatja, ha nem cseréljük megfelelő időközönként a baba használt pelenkáját, így erre mindenképp fordítsunk elegendő figyelmet.

 

 

A kockázatot még az is növelheti, ha antibiotikumos kezelést kap a gyermek. Hiszen a gyógyszer nem csak a “rossz” baktériumokat öli meg, hanem a “jókat” is. Ennek következtében a széklet állaga megváltozhat, sőt, akár még hasmenése is lehet a kicsinek, ami növeli a kipirosodás kockázatát.

 

 

A kipirosodás önmagában ugyan kellemetlen, de ezzel együtt ártalmatlan irritáció. Viszont, ha pár nap után nem múlik el a kipirosodás vagy kiütések is jelentkeznek, akkor valószínűleg fertőzés áll a probléma hátterében. Ebben az esetben forduljatok orvoshoz! 

 

 

Hogyan előzheted meg a kipirosodást? 

 

 

Az egyik legegyszerűbb mód erre az, ha sűrűn cseréljük a gyermek pelusát. Hiszen minél kevesebbet érintkezik a bőrfelület a salakanyagokkal, annál kevésbé tesszük ki a gyermek bőrét a kipirosodást okozó baktériumoknak.

 

 

Ha még nagyobb védelmet szeretnénk biztosítani gyermekünk érzékeny területeinek, pelenkacsere után alkalmazzunk melegvizes lemosást. Emellett miután lecseréltük a használt pelenkát, ne vegyük túl szorosra az újonnan felhelyezett pelenkát. Ugyanis ezzel azt érjük el, hogy a szoros pelenka hozzányomja az érzékeny bőréhez az eltávozott székletet a következő ürítés esetén.

 

 

Mit tegyünk a pirosság észrevétele után? 

 

 

Ahogy észrevettük gyermekünkön a pirosságot, egyből mossuk le a baba popsiját és borogassuk be langyos kamillafőzettel a gyulladt területeket. Ezt úgy tudjuk elkészíteni, hogy szárított kamillavirágot forró vízzel leforrázzuk és állni hagyjuk. Ezután hagyjuk langyosra kihűlni a kamillafőzetet, leszűrjük és már használhatjuk is.

 

 

Az orvosi kamilla gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásának köszönhetően segít levinni a pirosságot az érzékeny bőrfelületről. Ezután fogjunk egy popsikrémet és finoman, de alaposan kenjük be a megviselt területeket. 

 

 

Viszont óvatosságra intünk: kellő figyelemmel válaszd ki a krémet. Ugyanis az érzékeny gyulladásnak nem tesznek jót az alkohol-, parfüm- vagy allergéntartalmú készítmények. Így érdemes egy kizárólag természetes összetevőket tartalmazó krém mellett letenni a voksunkat.

 

 

A Napsugár bébikenőcs is ilyen, melynek összetevői mind növényi eredetűek. Ez azt jelenti, hogy használata közben nem kell aggódnod, hogy a fölösleges kemikáliák irritálni fogják a babád bőrét - hiszen nincsenek benne káros vegyi anyagok.

 

 

Ellenben találsz benne ápoló olajakat, mint például makadámdió-olajat, vajfaolajat és orbáncfű olajat is. Ezen hidratáló olajok hatását csak erősíti a hozzáadott levendula kivonat, ami fokozza a krém nyugtató hatását.

 

 

Elég csak vékonyan felkenned a krémet a gyulladt területekre, ami várhatóan pár napon belül elmulasztja a kipirosodást.

Ez a popsikrém kiváló a kipirosodás megelőzésére is.

 

 

 

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Popsiápolás

Keresés