Ez a különbség a testápoló vajak és a hagyományos testápolók között
Nincs is a szárazságnál kellemetlenebb érzés. Főleg akkor, amikor a bőrünkről van szó. Van, aki mindennap együtt él ezzel a problémával és van, akinek csak időszakosan kell szembenéznie vele. De egy biztos: ha szárazságot tapasztalunk a bőrünkön, minél hamarabb véget akarunk vetni ennek az állapotnak.
Ám a testápoló vajak és a hagyományos testápolók széles választékát kémlelve joggal bizonytalanodhatsz el azzal kapcsolatban, hogy melyik a legideálisabb választás számodra. Így ebben a cikkben összehasonlítottuk a két készítménytípust, hogy választ kaphass a kérdéseidre.
Ez a különbség a testápoló vajak és a hagyományos testápolók között
Testápoló vajak vs. hagyományos testápolók
A testápoló vajak általában sokkal mélyebbre ható hidratációt tudnak nyújtani tömény textúrájuk miatt. Ebből következik, hogy ideálisak lehetnek az extrém száraz bőr állandó kezelésére. Ugyan normál vagy olajos bőrtípuson is alkalmazhatóak, viszont hosszabb ideig tarthat a termék felszívódása.
Ezzel szemben az általunk jól ismert, könnyedebb formulával rendelkező testápolók a normál vagy olajos bőrön is megállják a helyüket. Ennek az oka igen egyszerű: a hagyományos testápolók a testápoló vajakhoz képest sokkal szellősebb textúrával rendelkeznek.
Ez a formula ideális lehet azok számára, akik alapvetően normál vagy olajos bőrtípussal rendelkeznek. Ugyanis ezek a bőrtípusok is hajlamosak alkalomadtán szárazságra, ilyenkor pedig érdemes bekenni a bőrt egy hidratáló készítménnyel, hogy az visszanyerje eredeti állapotát.
Ugyanakkor a vizes alapú testápolók a száraz típusú bőrnek nem mindig tudnak elegendő ápolást nyújtani. Ezért ilyen bőrtípus esetén érdemes lehet a már fent említett testápoló vajakat alkalmazni.
Összességében tehát láthatjuk, hogy egyik formula sem úgymond “jobb” a másiknál. Az, hogy melyik lehet a legideálisabb számodra, az elsősorban attól függ, hogy milyen a bőröd típusa.
Melyek a leghidratálóbb összetevők? Avagy milyen alapanyagok után érdemes kutatni a termékek összetevő listáján?
Lenmag olaj: igen, ez az olaj nemcsak a szívünk egészségét védi, hanem még a bőrünk hidratáltságát is kiválóan megőrzi. Egy kutatás keretében 26 nő részvételével végeztek kísérleteket azzal kapcsolatban, hogy a kiszáradt bőr hogyan reagál a lenmagolajra.
Az eredmények szerint azoknak a résztvevőknek, akiknek lenmagolaj tartalmú készítményeket adtak, sokkal hidratáltabb és puhább lett a bőrük, ráadásul a bőr egyenetlenségei is csökkentek, ahogy a hámlás és az irritáltság érzése is[1].
Ám a legtöbb esetben olyan módon állítják elő ezt az olajat, ami környezetre ártalmas mivolta miatt súlyos károkat okozhat az élővilágnak. Ezért azt is fontos számításba vennünk egy termék megvásárlása előtt, hogy annak összetevői ellenőrzött ökológiai termelésből származzanak.
A bio reishi-cickafarkfű bőrregeneráló testápoló is ilyen, hiszen összetevőinek túlnyomó többsége ökológiailag tudatos módon lett előállítva. Ráadásul az allantoin[2], a Ganoderma lucidum gomba[3] és a cickafarkfű[4] bőrregeneráló kivonatainak köszönhetően még mélyebbre jutva tudja táplálni a bőrt, mint más testápoló készítmények.
Shea vaj: a shea vaj könnyedén puhává varázsolhatja megviselt bőrünket. Az olajokat tartalmazó vajszerű készítmény kiváló választás lehet extrém száraz bőr esetén mélyhidratáló hatása miatt.
Továbbá azok számára is ideális lehet, akiknek alaposan oda kell figyelniük arra, hogy mit kennek magukra - bőrük érzékenysége miatt. Ugyanis a shea vajban sokkal kevesebb azoknak a proteineknek a száma, ami allergiát válthat ki egy érzékenyebb bőr esetén.
Ráadásul a shea vaj további előnye az, hogy könnyen felszívódik. Elég csak felkenned a bőr felületére és pár perc alatt már be is issza a bőröd a tápláló anyagot. Mindezt anélkül, hogy azt a kellemetlen, olajos érzetet hagyná maga után.
A Wooden Spoon bio testápoló vaja is ilyen könnyed textúrájú, ám egyben mélyreható hidratációt adhat a bőrödnek. Hiszen a javarészt shea vajat tartalmazó készítmény még az ápoló mandulaolaj és argánolaj keverékét is magában hordozza, így a bőrödnek garantáltan táplált és egészséges állapotot kölcsönözhet.
Ráadásul a pálmarózsa illóolaj segítségével még a pattanásokat is orvosolhatja, így problémás bőr esetén biztos befutó lehet.
[1] K Neukam, S De Spirt, W Stahl, M Bejot, J-M Maurette, H Tronnier, U Heinrich: Supplementation of flaxseed oil diminishes skin sensitivity and improves skin barrier function and condition - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21088453/
[2] Lorena Ulhôa Araújo, Andrea Grabe-Guimarães, Vanessa Carla Furtado Mosqueira, Claudia Martins Carneiro, Neila Márcia Silva-Barcellos: Profile of wound healing process induced by allantoin - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20877959/
[3]Asheesh Gupta, Gaurav Keshri, Vandana Kirar, Shefali Gola, Anju Yadav, Kshipra Misra, Shefali Gola: Wound Healing Activity of an Aqueous Extract of the Lingzhi or Reishi Medicinal Mushroom Ganoderma lucidum (Higher Basidiomycetes) - https://www.researchgate.net/publication/266380594_Wound_Healing_Activity_of_an_Aqueous_Extract_of_the_Lingzhi_or_Reishi_Medicinal_Mushroom_Ganoderma_lucidum_Higher_Basidiomycetes
[4] S. Saeidnia, AR. Gohari, N. Mokhber-Dezfuli, and F. Kiuchi: A review on phytochemistry and medicinal properties of the genus Achillea - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3232110/