Menü

Ezekkel módszerekkel hatékonyan enyhíthetsz az ekcéma kínzó fájdalmán!

Ezekkel módszerekkel hatékonyan enyhíthetsz az ekcéma kínzó fájdalmán! Amennyiben ekcémás vagy, te is tudod, hogy a betegség kellemetlen tünetei mennyire fájdalmasak is lehetnek. Így érdemes lehet minden lehetőséget megragadni a kínzó tünetek enyhítésére. Ebben a cikkben olyan természetes módszerekről olvashatsz, amikkel kiegészítheted az ekcéma orvosi kezelését!

Ezekkel módszerekkel hatékonyan enyhíthetsz az ekcéma kínzó fájdalmán!

Kenj kókuszolajat a fájdalmas területekre!

A kókuszolaj több módon is enyhítheti az ekcéma kellemetlen tüneteit. Például hidratáló hatásának köszönhető táplálni tudja az ekcéma által megviselt területeket. Ráadásul ezzel egy időben a kókuszolaj bizonyítottan gyulladás- és fájdalomcsökkentő hatású. Ezért az ekcémás bőrfelszín okozta fájdalmat is jelentősen csökkentheti.

Emellett laurinsav tartalmának köszönhetően a baktériumokat, a gombákat és a vírusokat is távol tarthatja. Így az ekcémás területek apró sebei ellenére is sokkal kevesebb eséllyel tudnak elfertőződni.

A használata roppant egyszerű: csupán annyit kell tenned, hogy az olajjal naponta kétszer átkened a problémás területeket. Viszont a használatnál pár dolgot érdemes lehet szem előtt tartani.

A kutatásokat mind hidegen sajtolt vagy szűz kókuszolajokkal végezték, hiszen ezzel az eljárással nem kerülnek fölösleges kemikáliák az olajba. Ilyen termékek választásával te sem teszed ki a bőrödet ezeknek az anyagoknak, ezért célszerű lehet neked is a hidegen sajtolt vagy szűz kókuszolajok mellett döntened.

Emellett arra is érdemes ügyelni, hogy a kókusz a dióhoz és mogyoróhoz hasonlóan a diófélék családjába tartozik. Ez az ételcsoport váltja ki az egyik legtöbb allergiás reakciót az emberekből – derül ki az amerikai National Institute of Allergy and Infectious Diseases kutatásából[1].

Ezért a kókusznál is célszerű kiemelt figyelmet fordítani az allergiateszt elvégzésére. Amennyiben tudod magadról, hogy allergiás vagy a diófélékre, a kókuszolaj használata erősen ellenjavallt.

Használj kolloid zabpelyhet!

Az amerikai Food and Drug Administration 2003-ban hivatalosan is elismerte, hogy a kolloid zabpehely bőrtápláló hatással rendelkezik[2]. Ez nem véletlen, hiszen tele van olyan zsírokkal, fehérjékkel, vitaminokkal és ásványi anyagokkal, amik mélyen táplálják a bőrt. Ráadásul nemcsak hogy táplálja a megviselt bőrt, hanem az ekcéma tünetein is bizonyítottan enyhíthet.

Egy kutatás keretében 50 ekcémával küzdő ember közül 26-on tesztelték az 1%-os zabpehely krém hatásait, míg 24-et megfigyelés alatt tartottak. Az eredmény azt igazolta, hogy a zabpehely krémmel kezelt betegek tünetei jóval mérséklődtek[3].

A kolloidos zabpelyhet beszerezheted a gyógyszertárakban is, ám otthon is könnyedén elő tudod állítani. Darálj le egy nagyobb adag nyers, natúr zabpelyhet por állagúra, majd 15 gramm port adagolj hozzá körülbelül fél liter vízhez. Ha jól csináltad, akkor egy zavaros állagú, fehér szemcsés vizet kapsz a folyamat végén.

Emellett úgy is dönthetsz, hogy fürdőt csinálsz a zabpehelyből. Ezesetben a ledarált zabpehelyből körülbelül 250 grammot érdemes a fürdővízbe tenni, majd ezután egy 15-20 perces fürdőt venni.

Alkalmazz ligetszépeolajat!

A ligetszépeolaj nemcsak a hajadat teheti fényessé, hanem az ekcéma tünetein is enyhíthet. Ugyan a hatékonysága a tudomány szemében a mai napig vitatott, az olajat évszázadok óta használják a gyógyításban. Emellett a rendelkezésünkre állnak olyan kutatások, amik megerősítik a ligetszépeolaj ekcémára gyakorolt jótékony hatását.

Az olajat 25 viszonylag gyengébb intenzitású ekcémás betegen tesztelték 4 hónapig.[4] Az eredmények pedig azt mutatták, hogy a ligetszépeolaj jóval hatékonyabbnak bizonyult, mint a placebo hatású kapszulák.

A ligetszépeolajat több módon is alkalmazhatod: végig kenheted vele az ekcémás részeket, de akár kapszula formájában is beveheted. Így nem kell összeolajoznod a kezed a ligetszépeolaj mély, bőrhidratáló hatásáért!


[1] National Institute of Allergy and Infectious Diseases: Guidelines for the Diagnosis and Management of Food Allergy in the United States: Report of the NIAID-Sponsored Expert Panel - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4241964/

[2] Ellen S Kurtz, Warren Wallo: Colloidal oatmeal: history, chemistry and clinical properties - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17373175/

[3] Mohammadreza Sobhan, Mahsa Hojati, Seyed-Yaser Vafaie, Davoud Ahmadimoghaddam, Younes Mohammadi and Maryam Mehrpooya: The Efficacy of Colloidal Oatmeal Cream 1% as Add-on Therapy in the Management of Chronic Irritant Hand Eczema: A Double-Blind Study - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7103792/

[4] Bo Young Chung, Sook Young Park,  Min Je Jung, Hye One Kim and Chun Wook Park: Effect of Evening Primrose Oil on Korean Patients With Mild Atopic Dermatitis: A Randomized, Double-Blinded, Placebo-Controlled Clinical Study - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6029968/

Tartalomhoz tartozó címkék: Ekcéma Ligetszépeolaj Kókuszolaj

Keresés